Reklama
Reklama

Mandaty na kwotę ponad 3000 złotych za nielegalne plakatowanie miasta

fot. SM

O walce z nielegalnym plakatowaniem miasta pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Ostatnio strażnicy miejscy interweniowali na Piątkowie i Winogradach, gdzie pojawiły się plakaty reklamujące chemię gospodarczą z Niemiec. Ogłoszeniodawcy zostali ukarani mandatami na kwotę ponad 3000 złotych.

Pierwsze informacje dotyczące nielegalnych plakatów, które dotarły do strażników miejskich, dotyczyły ogłoszeń wywieszonych w rejonie ulicy Słowiańskiej. Szybko okazało się, że plakaty pojawiły się też na ternie osiedliJana III Sobieskiego, Władysława Jagiełły, Kosmonautów, Bolesława Chrobrego, Stefana Batorego oraz Zwycięstwa. Wywieszający plakaty zostali zarejestrowani przez monitoring miejski -Z takimi dowodami strażnicy udali się w miejsce wskazane na afiszach - obok nielegalnego plakatowania okazało się, że mężczyźni nie posiadają zgody na handel w tym miejscu a samochodem wjechali na drogę objętą zakazem ruchu. Zostali ukarani mandatami na łączną kwotę 1 600 zł. a wszystkie rozwieszone afisze pozdejmowali - relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

To jednak nie zraziło handlarzy, a sytuacja powtórzyła się kilka dni później na osiedlu Wichrowe Wzgórze. W tym wypadku handlarze zostali ukarani mandatami na łączną kwotę 1700 złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.75 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro