Reklama

Nowa usługa Ubera w Poznaniu: "przejazdy samochodem o podwyższonym standardzie"

fot. Uber
fot. Uber

Od czwartku w Poznaniu można korzystać z usługi UberSelect. Umożliwia ona zamówienie przejazdu samochodem o podwyższonym standardzie z kierowcą, który ma najwyższą średnią ocen.

UberSelect to nowa usługa, z której już korzystają klienci platformy Uber dla Firm. Od czwartku jest dostępna dla wszystkich użytkowników Ubera w Poznaniu. - Przejazdy z UberSELECT mogą realizować jedynie posiadacze bardziej komfortowych samochodów o odpowiednim standardzie i w odpowiednim wieku. Przykładowe auta, z jakich korzystają partnerzy w ramach uberSELECT to BMW serii 3, Volkswagen Passat, Ford Mondeo czy Toyota Prius - informuje Uber. Ile to kosztuje? Rozpoczęcie kursu to 7 złotych, a przejechanie każdego kilometra to 1,7 zł. Płacimy też 35 groszy za każdą minutę jazdy.

Uber chwali się, że w 2016 roku odnotował w Poznaniu bardzo dobre wyniki. - Liczba przejazdów realizowanych w stolicy Wielkopolski wzrosła aż czterokrotnie - mówi Kacper Winiarczyk, dyrektor Ubera w Polsce.

Już od ponad roku poznaniacy mogą korzystać z Ubera - aplikacji mobilnej służącej do zamawiania samochodu z kierowcą. Od początku wzbudza ona duże emocje - szczególnie wśród taksówkarzy, którzy skarżą się, że kierowcy wykorzystujący aplikację w celach zarobkowych zabierają im pracę. Na spotkaniu z taksówkarzami prezydent Poznania zapowiedział, że podejmie działania, które będą miały na celu danie przewagi taksówkarzom nad pojazdami Ubera. - Nie mogę pozwolić, by konkurencją dla taksówkarzy była szara strefa - mówił Jacek Jaśkowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro