Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3

Za tydzień Tłusty Czwartek: gdzie kupić najlepsze pączki?

KaT
czwartek, 16.02.2017 r.
godz. 11.02
KaT | czwartek, 16.02.2017 r., godz. 11.02
Za tydzień Tłusty Czwartek: gdzie kupić najlepsze pączki?
fot. Włodzimierz Hoppel

Tradycyjnie na kilka dni przed Tłustym Czwartkiem pytamy naszych czytelników, gdzie można kupić najlepsze pączki w mieście.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1008 hPa
POJUTRZE
pogoda
4°C 1013 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Tłusty Czwartek przypada w tym roku 23 lutego. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału, a dzień, w którym go obchodzimy zależny jest od daty Wielkanocy. Właśnie w okolicach Tłustego Czwartku zjadamy w Poznaniu i podpoznańskich miejscowościach ponad milion pączków. W naszym mieście tradycją są Mistrzostwa Poznania w jedzeniu pączków na czas. Odbędą się w przyszłym tygodniu. Zwycięży ten, kto najszybciej zje 10 pączków. Lista uczestników jest już zamknięta - nigdy nie brakuje chętnych.


Koszt jednego pączka to od kilkudziesięciu groszy (w marketach) do nawet ponad 3 złotych. Większość polana jest lukrem, ale są i takie posypane cukrem pudrem. Różnią się nadzieniem - najwięcej jest tych z powidłami śliwkowymi, ale są i takie z karmelem, ajerkoniakiem, bzem czy różą. Jeden pączek ma około 300 kalorii.

Gdzie kupić najlepsze? Każdego roku pytamy o to czytelników w naszej sondzie. W ubiegłym roku najwięcej głosów zdobyła Elite. Kolejne były cukiernie Kandulski, Zagrodnicza i Hanna Piskorska. Jak będzie tym razem? Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej sondzie.

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow