Reklama
Reklama

Koleje Wielkopolskie przewożą coraz więcej pasażerów

fot. wikimedia
fot. wikimedia

Poprzedni rok był bardzo dobry dla Kolei Wielkopolskich, które zanotowały dziesięcioprocentowy wzrost liczby pasażerów. Władze spółki patrzą z optymizmem w przyszłość i planują między innymi inwestycje taborowe.

Koleje Wielkopolskie zostały powołane w 2009 roku przez samorząd województwa, a zadaniem spółki jest wykonywanie przewozów kolejowych na terenie Wielkopolski. Spółka cały czas rozwija się, a ubiegły rok przyniósł dziesięcioprocentowy wzrost przewiezionych pasażerów (z 7,4 do 8,15mln) oraz taki sam wzrost pracy przewozowej - Biorąc pod uwagę fakt, że w 2016 roku spółka realizowała przewozy na analogicznych do roku 2015 odcinkach linii kolejowych, przy ustabilizowanym poziomie zasobów majątkowych i osobowych, rezultaty cieszą - mówi w rozmowie z portalem Rynek Kolejowy Włodzimierz Wilkanowicz, prezes zarządu KW i dodaje - Wzrosty te są najlepszym podsumowaniem działań podejmowanych zarówno przez organizatora przewozów, jak i przewoźnika. Nie jesteśmy perfekcjonistami, ale hołdujemy tezie, iż mimo wszystko nigdy nie jest tak dobrze, aby nie mogło być jeszcze lepiej.

Władze KW nie ukrywają, że pomocne w zdobywaniu kolejnych klientów są kolejne remonty infrastruktury kolejowej. Dzięki nim poprawiają się czasy przejazdów, ale także komfort pasażerów, którzy mogą korzystać z wyremontowanych dworców. Planowane są też inwestycje w tabor -Wiele wskazuje też na to, że dzięki staraniom organizatora uda się również w tej perspektywie pozyskać kolejne 10 elektrycznych zespołów trakcyjnych nowej generacji - mówi Wilkanowicz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie IMGW. Dla 16 powiatów w naszym regionie!
29℃
17℃
Poziom opadów:
21 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro