Reklama
Reklama

Inflancka/Baraniaka: wycięli dziesiątki drzew na prywatnym terenie

fot. Marcin
fot. Marcin

Przez lata mieszkańcy m.in. osiedla Tysiąclecia mogli chodzić po zalesionym terenie w rejonie skrzyżowania ulic Baraniaka i Inflanckiej. Niedawno go ogrodzono, teraz trwa tu wycinka. Wszystko odbywa się na prywatnym terenie.

O sprawie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu - wówczas udało nam się ustalić, że na tym terenie rzeczywiście trwa wycinka, ale związana z pracami utrzymaniowymi Enea Operator. - Jesteśmy zobowiązani do tego, by raz w roku prowadzić przegląd naszych linii. Gałęzie są wycinane po to, by nie zagrażały naszej infrastrukturze - mówił nam Mateusz Gościniak z Enea Operator.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Czytelnicy nie dowierzali jednak, że wycinka to "prace porządkowe". Dziś Mateusz Gościniak przyznaje, że to nie Enea Operator stoi za tak dużą wycinką drzew w tym miejscu. - W tym konkretnym miejscu, z którego pochodzą zdjęcia nie dokonaliśmy jeszcze wycinki - tylko wstępne oględziny. Nie jest to efekt naszych prac - mówi.

Skontaktowaliśmy się z leśniczym z tego rejonu Poznania. - Działka leśna, która znajduje się w tym rejonie, jest nienaruszona. Teren, na którym prowadzona jest wycinka, należy do prywatnego właściciela. Zmieniły się przepisy związane z wycinką drzew i może on ją prowadzić na swoim terenie legalnie bez starania się o zgodę urzędników - mówi Bogumił Gromadziński z Zakładu Lasów Poznańskich. - Właściciel ogrodził swój teren i co ciekawe, płot jest regularnie niszczony. Zgłaszano to już na policję - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro