Reklama
Reklama

Mroczny spacer po Chwaliszewie i Ostrowie Tumskim

fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl
fot. Justyna Kędra/PoPoznaniu.pl

Przewodnicy z grupy PoPoznaniu.pl zapraszają do udziału w kolejnym tematycznym spacerze. 25 lutego odbędzie się spacer po Chwaliszewie i Ostrowie Tumskim, a przewodnicy przypomną straszne historie związane z tymi miejscami.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. 25 lutego odbędzie się spacer śladami strasznych historii -Po zapadnięciu zmroku można przekonać się, że Poznań to miasto zjaw i duchów i że wydarzyła się w nim niejedna przerażająca historia. Jaka ulica potrafi nastraszyć samą nazwą, gdzie życie miały stracić koronowane głowy, kto straszył w katedrze, gdzie polała się krew i których miejsc lepiej było kiedyś unikać - tego dowiedzą się uczestnicy wycieczki - zachęcają przewodnicy.

25 lutego odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 10, a druga o 17. Przewodnik będzie oczekiwał na uczestników przy koziołkach na placu Kolegiackim. Udział w wycieczce jest darmowy, ale po zakończeniu wycieczki można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
36.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro