Reklama

Na INEA Stadionie powstanie klubowe muzeum Kolejorza

fot. Lech Poznań/lechpoznan.pl/fot.Marcin Rajczak
fot. Lech Poznań/lechpoznan.pl/fot.Marcin Rajczak

Temat muzeum Lecha Poznań od dawna pojawia się w różnego rodzaju dyskusjach. We wtorek w końcu udało się podpisać umowę na stworzenie odpowiedniego projektu.

Przedstawiciele Kolejorza nie ukrywają, że kibice bardzo często pytali o muzeum chociażby przy okazji spotkań z zarządem, pisano o nim również w mediach społecznościowych. - Dlatego tym bardziej cieszymy się, że udało się wykonać znaczący krok w tej materii. Jeszcze przed meczem rocznicowym zaprezentowane zostaną pierwsze wizualizacje adaptacji wybranych stref - powiedział prezes Karol Klimczak.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Za przygotowanie projektów adaptacji dwóch przestrzeni (na trybunie Czapczyka lub Anioły, finalnie wybrana zostanie jedna) odpowiedzialny będzie Maciej Abramowicz. - Stworzenie projektu będzie dużym wyzwaniem. Celem jest przecież przedstawienie klubowej historii w formie jak najbardziej atrakcyjnej, nie tylko poprzez ekspozycję różnych eksponatów, ale również multimediów. Będziemy mieli do dyspozycji nawet kilkaset metrów kwadratowych - powiedział architekt.

Prace ruszą w czerwcu i mają zakończyć się przed startem kolejnego sezonu. Na stałą ekspozycję złożą się różnego rodzaju pamiątki, fotografie, puchary, medale czy plakaty. - Do aktywnego współtworzenia muzeum zachęcamy również kibiców. Nie jeden pewnie ma w domu pamiątki, którymi mógłby się pochwalić i które raz na jakiś czas prezentowalibyśmy w formie tematycznych wystaw okresowych. To będzie miejsce otwarte dla każdego, zostanie wciągnięte w trasę wycieczek stadionowych. Chcemy, by stało się wizytówką klubu o blisko 95-letniej tradycji - przyznał prezes Klimczak.

Maciej Abramowicz jest odpowiedzialny m.in. za projekty Strefy Premium i Loży Prezydenckiej INEA Stadionu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
20℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro