Reklama

M1: komornik w Praktikerze. Pracownicy nie byli wpuszczani do budynku

fot. Ewa
fot. Ewa

Do naszej redakcji docierają sygnały od pracowników centrum handlowego M1 na Franowie, którzy nie mogą wejść do budynku. Na miejscu trwa eksmisja komornicza.

O sprawie poinformowali nas czytelnicy. - M1 zajęte przez komornika, pracownicy czekają na mrozie, a komornik nikogo nie wpuszcza. Sklepy nie mogą się otworzyć - napisał do nas poznaniak. - Z nieznanych powodów od godziny 6.00 ochrona nie wpuszcza pracowników do centrum handlowego M1. Pracownicy marzną na 8 stopniowym mrozie. Informacje od ochrony: stopień zagrożenia, ale brak informacji z jakiej przyczyny. Podjechały 3 radiowozy policji i samochody energetyki. Nie wiadomo kiedy akcja się skończy - pisze Ewa.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji przyznaje, że na miejscu rzeczywiście są policjanci. - Asystujemy komornikowi, który przeprowadza eksmisję komorniczą marketu Praktiker - mówi.

Już w ubiegłym tygodniu wyborcza.pl informowała, że do sześciu marketów Praktiker weszli komornicy. Działali oni na zlecenie właściciela budynków centrów handlowych M1. Nie wspominano wtedy jednak o poznańskim obiekcie. Zajęto wówczas jedynie sklepy - towar mógł zostać zabrany przez sieć marketów.

Okazuje się, że Praktiker od dawna ma problemy finansowe - długi wynoszą ponad 100 milionów złotych. W ubiegłym roku pisaliśmy o zamknięciu Praktikera w Galerii Pestka (TUTAJ). Podobne zamknięcia odbywały się w innych częściach Polski - niektóre planowane są na luty.

Jeszcze kilka lat temu Praktiker był własnością tego samego koncernu, który jest właścicielem m.in. centrów handlowych M1. Sytuacja zmieniła się w 2013 roku - wówczas spółkę Praktiker nabył polski przedsiębiorca.

Metro Properties, a więc właściciel obiektów M1 przyznaje, że umowy najmu zostały wypowiedziane Praktikerowi już w ubiegłym roku, ale wciąż nie zwolnił on swoich lokali, choć w styczniu pojawiło się wezwanie do opuszczenia budynku. Dlatego do akcji wkroczył komornik. Innego zdania jest właściciel Praktikera, który w Gazecie Wyborczej zaznacza, że egzekucje w sklepach są prowadzone bezprawnie i dlatego będzie się domagać odszkodowania.

  • Aktualizacja
    wtorek, 14.02.2017 r., godz. 07.57
    Aktualizacja
    wtorek, 14.02.2017 r., godz. 07.57
    Pracownicy zostali wpuszczeniu do budynku centrum handlowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro