Reklama
Reklama

Przywiózł dzieci do Term Maltańskich niesprawnym autobusem

fot. WITD w Poznaniu

Tradycyjnie w czasie ferii inspektorzy WITD w Poznaniu oraz policjanci sprawdzają autobusy, którymi podróżują dzieci. W ostatnich dniach skontrolowany został też pojazd, którym dzieci zostały przywiezione do Term Maltańsckich. Zdaniem kontrolujących kierowca miał pełną świadomość usterki pojazdu.

W czasie ferii inspektor WITD w Poznaniu wraz ze wspólnym patrolem Policji KMP Poznań skontrolowali autobus, który przywiózł dzieci do poznańskich Term Maltańskich. Okazało się, że pojazd nie był w pełni sprawny.

Nowość w Salonie Wonderland w Poznaniu! Stymulatory tkankowe coming out - 20% tylko w czerwcu. Zadzwoń tel. 607 608 806.
REKLAMA

Pojazd był oznakowany wymaganymi tablicami przy przewozie dzieci. Jednak kontrola czasu pracy kierowcy wykazała, że na bieżącej wykresówce z tachografu nie zarejestrowano żadnego przejazdu. Z podejrzeniem oszustwa w zapisach aktywności pojazdu, kontrolujący dokonali próbnych przejazdów autobusem. Ostatecznie potwierdzono wersję kierowcy o zerwanej lince od prędkościomierza, co spowodowało brak rejestracji prędkości na wykresówce oraz przebytej drogi - informują funkcjonariusze WITD w Poznaniu.

Po kontroli zatrzymany został dowód rejestracyjny pojazdu. Natomiast kierowca został ukarany mandatem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne dziś ostrzeżenie IMGW
27℃
17℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
11.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro