Reklama

Przywiózł dzieci do Term Maltańskich niesprawnym autobusem

fot. WITD w Poznaniu
fot. WITD w Poznaniu

Tradycyjnie w czasie ferii inspektorzy WITD w Poznaniu oraz policjanci sprawdzają autobusy, którymi podróżują dzieci. W ostatnich dniach skontrolowany został też pojazd, którym dzieci zostały przywiezione do Term Maltańsckich. Zdaniem kontrolujących kierowca miał pełną świadomość usterki pojazdu.

W czasie ferii inspektor WITD w Poznaniu wraz ze wspólnym patrolem Policji KMP Poznań skontrolowali autobus, który przywiózł dzieci do poznańskich Term Maltańskich. Okazało się, że pojazd nie był w pełni sprawny.

Pojazd był oznakowany wymaganymi tablicami przy przewozie dzieci. Jednak kontrola czasu pracy kierowcy wykazała, że na bieżącej wykresówce z tachografu nie zarejestrowano żadnego przejazdu. Z podejrzeniem oszustwa w zapisach aktywności pojazdu, kontrolujący dokonali próbnych przejazdów autobusem. Ostatecznie potwierdzono wersję kierowcy o zerwanej lince od prędkościomierza, co spowodowało brak rejestracji prędkości na wykresówce oraz przebytej drogi - informują funkcjonariusze WITD w Poznaniu.

Po kontroli zatrzymany został dowód rejestracyjny pojazdu. Natomiast kierowca został ukarany mandatem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.08 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro