Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Przywiózł dzieci do Term Maltańskich niesprawnym autobusem

j
poniedziałek, 13.02.2017 r.
godz. 18.01
j | poniedziałek, 13.02.2017 r., godz. 18.01
Przywiózł dzieci do Term Maltańskich niesprawnym autobusem
fot. WITD w Poznaniu

Tradycyjnie w czasie ferii inspektorzy WITD w Poznaniu oraz policjanci sprawdzają autobusy, którymi podróżują dzieci. W ostatnich dniach skontrolowany został też pojazd, którym dzieci zostały przywiezione do Term Maltańsckich. Zdaniem kontrolujących kierowca miał pełną świadomość usterki pojazdu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W czasie ferii inspektor WITD w Poznaniu wraz ze wspólnym patrolem Policji KMP Poznań skontrolowali autobus, który przywiózł dzieci do poznańskich Term Maltańskich. Okazało się, że pojazd nie był w pełni sprawny.

Pojazd był oznakowany wymaganymi tablicami przy przewozie dzieci. Jednak kontrola czasu pracy kierowcy wykazała, że na bieżącej wykresówce z tachografu nie zarejestrowano żadnego przejazdu. Z podejrzeniem oszustwa w zapisach aktywności pojazdu, kontrolujący dokonali próbnych przejazdów autobusem. Ostatecznie potwierdzono wersję kierowcy o zerwanej lince od prędkościomierza, co spowodowało brak rejestracji prędkości na wykresówce oraz przebytej drogi – informują funkcjonariusze WITD w Poznaniu.

Po kontroli zatrzymany został dowód rejestracyjny pojazdu. Natomiast kierowca został ukarany mandatem.

Reklama