Reklama
Reklama

Część dawnej grupy Allegro wyprowadza się z Pixela

Nowa siedziba Grupy OLX | fot. materiały prasowe
Nowa siedziba Grupy OLX | fot. materiały prasowe

W połowie 2017 roku serwisy ogłoszeniowe OLX, OtoMoto i OtoDom wyprowadzą się z Pixela i zaczną działać w nowym biurowcu Maraton przy ul. Królowej Jadwigi.

Grupa OLX, kiedyś część grupy Allegro, wynajęła w Maratonie prawie 5000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. - Potrzebowaliśmy sporego, nowoczesnego biura w centrum miasta. Nasz zespół liczy obecnie ponad 200 osób i rozrastamy się dużym tempie. Dlatego szukaliśmy miejsca, które będziemy mogli dopasowywać do naszych potrzeb - mówi Marcin Urbańczyk, dyrektor zarządzający Grupy OLX.

Do tej pory serwisy OLX, OtoDom i OtoMoto miały siedzibę w Pixelu, w którym mieści się także Allegro. Jesienią ubiegłego roku Naspers (właściciel Grupy OLX) sprzedał Allegro grupie funduszy inwestycyjnych Cinven, Permira i Mid Europa Partners. Transakcja opiewała na 3,25 mld dolarów.

Grupa OLX ma zacząć działać w nowej siedzibie w czerwcu tego roku. Swoje biura mają lub będą tu mieć jeszcze m.in. ROCKWOOL GBSC, Sii, APS, Bridgestone EBS, Century Link, Duni European Finance Function i REHAU Business Services.

Maraton chwali się, że jest "zielonym budynkiem" precertyfikowanym w systemie LEED na poziomie GOLD. Ma m.in. patio z fontanną oraz zielone tarasy na dachach. Zapewniono tu także bogatą infrastrukturę dla rowerzystów - prysznice, szatnie, stojaki. Na parkingu są natomiast punkty do ładowania aut elektrycznych. Choć to obiekt nowoczesny, nie zapomniano tu o historii - na patio wyeksponowano fragment XIX-wiecznego muru Twierdzy Poznań, który odnaleziono w trakcie budowy.

Maraton zaprojektowano w pracowni CDF Architekci. Generalnym wykonawcą była Skanska. Budynek ma 25 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro