Reklama
Reklama

Były naczelnik poznańskiej drogówki będzie pracować w MPK?

fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Józef Klimczewski, były naczelnik poznańskiej drogówki, jest dziś na emeryturze. Jeśli doniesienia medialne okażą się prawdziwe, jego odpoczynek nie będzie trwać długo.

Głos Wielkopolski informuje, że Józef Klimczewski może wkrótce rozpocząć współpracę z poznańskim Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym. Niestety nie udało nam się skontaktować z byłym naczelnikiem i tego potwierdzić. Gazeta podaje, że Klimczewski otrzymał kilka propozycji zawodowych, a jedna z nich pochodzi właśnie z MPK. Podobno doszło już nawet do spotkania prezesa spółki z emerytowanym policjantem. Klimczewski miałby się zająć szkoleniami lub pracowałby w nadzorze ruchu. Rzeczniczka MPK w rozmowie z Głosem Wielkopolskim przyznaje, że nie wie by Klimczewski miał rozpocząć pracę w spółce, ale zaznacza, że jego doświadczenie na pewno byłoby dla MPK bardzo cenne.

Przypomnijmy - w październiku wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński zapowiedział, że osoby zaczynające służbę w milicji obywatelskiej, a dziś pełniące kierownicze stanowiska w policji, nie będą mogły tego robić. Dotyczyło to m.in. Klimczewskiego, który w grudniu oddał się do dyspozycji Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu. Choć w rozmowie z nami Klimczewski mówił, że ma wiele możliwości, ostatecznie zdecydował się na przejście na emeryturę. Nastąpiło to z końcem stycznia.

Józef Klimczewski przez 30 lat pracował w policji, a przez ponad 10 lat był naczelnikiem drogówki. Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy poznańskiej policji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro