Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

ITD ponowił kontrolę autobusów na pętli na os. Sobieskiego

KaT
poniedziałek, 13.02.2017 r.
godz. 11.30
KaT | poniedziałek, 13.02.2017 r., godz. 11.30
ITD ponowił kontrolę autobusów na pętli na os. Sobieskiego
fot. WITD

Na początku lutego pisaliśmy o kontroli Inspekcji Transportu Drogowego na pętli autobusowej na osiedlu Sobieskiego. Okazało się, że 3 na 5 autobusów podpoznańskiego przewoźnika nie nadawało się do jazdy. W piątek kontrolę ponowiono.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W chwili przeprowadzania kontroli przez ITD na dworcu autobusowym na os. Sobieskiego znajdowało się aż 7 autobusów. - Wszystkie zostały skontrolowane przez doświadczonego inspektora-diagnostę. Podczas kontroli w sześciu pojazdach nie stwierdzono żadnych naruszeń. Tylko w jednym przypadku została odkryta nieszczelność układu pneumatyczno-hamulcowego przy jednym z kół pierwszej osi. Kierowca otrzymał mandat, a autobus zjechał do miejsca garażowania - informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu.

WITD przyznaje, że przewoźnik zareagował na pierwszą kontrolę, co widać w poprawie stanu pojazdów. - Przeprowadzony wywiad w tej firmie pozwala winić za awarie, po części, dość wysokie mrozy, ale głównym winowajcą okazuje się wiek autobusów. Problem więc nie dotyczy tylko i wyłącznie firmy przewozowej, ale i całej gminy, która powinna postawić na nowsze pojazdy - dodaje. Z informacji WITD wynika, że do 2018 roku przewoźnik zastąpi najbardziej wysłużone autobusy marki MAN nowszymi egzemplarzami.

O pierwszej kontroli pisaliśmy TUTAJ.

Reklama