Reklama

Lekarz, który miał odmówić pomocy 92-latce, w lutym nie będzie pełnić dyżurów

Lekarz z poznańskiego pogotowia ratunkowego, który miał odmówić pomocy 92-letniej kobiecie, do wyjaśnienia tej sprawy nie będzie pełnić dyżurów.

Radio Zet poinformowało, że lekarza odsunięto od pełnienia obowiązków. - Doktor Głębocki nie będzie pełnić dyżurów do końca lutego. Właśnie do końca miesiąca daliśmy sobie czas na to, by wyjaśnić sytuację, którą opisał epoznan.pl - mówi Robert Judek, rzecznik pogotowia. - Jest sporo osób, z którymi trzeba w tej sprawie porozmawiać. Na lekarza nie było nigdy wcześniej żadnych skarg i dlatego konieczne jest dokładne sprawdzenie tego zdarzenia - dodaje.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


W środę opisaliśmy sytuację, do której doszło w Poznaniu. Rodzina 92-latki wezwała do niej karetkę, bo seniorka zasłabła. Najpierw w mieszkaniu kobiety pojawili się ratownicy medyczni, którzy wezwali do pomocy drugą karetkę - z lekarzem. Z relacji rodziny wynika, że lekarz nawet nie zbadał 92-latki, stwierdził, że ona umiera i wyszedł. Ratownicy medyczni sami jej pomogli i odwieźli ją do szpitala, gdzie jej kondycja się poprawiła. Więcej TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro