Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 -6
Reklama

Poznaniak pisze do prezydenta: „dziękuję za specjalny cennik w ferie na miejskim basenie Termy Maltańskie”

KaT
czwartek, 9.02.2017 r.
godz. 11.06
KaT | czwartek, 9.02.2017 r., godz. 11.06
Poznaniak pisze do prezydenta: „dziękuję za specjalny cennik w ferie na miejskim basenie Termy Maltańskie”
fot. Bartłomiej Drabowicz

Temat wyższych opłat za korzystanie z basenów w Termach Maltańskich w czasie zimowych ferii wciąż bulwersuje mieszkańców. Nasz czytelnik napisał w tej sprawie list do prezydenta Poznania i zapowiada, że teraz będzie jeździć z dzieckiem na basen do Zielonej Góry.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
7°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1035 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1046 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Dziś do naszej redakcji trafił list otwarty do prezydenta Jacka Jaśkowiaka w sprawie cen w Termach Maltańskich. - Panie Prezydencie, dziękuję za "specjalny" cennik w ferie na "miejskim", czyli "naszym", basenie "Termy" Maltańskie. W dzień powszedni, w godzinach przedpołudniowych,  za 4-letnie dziecko i 1 osobę dorosłą zapłaciłem 71 zł + 8 zł dopłaty za 2 godziny i 4 minuty "pływania i zabawy". W cudzysłowie zawarłem wszystko to, co dla mnie ma charakter niedorzeczny - pisze Piotr. - Do podziękowań dokładam ostatnio uczynione "wsparcie" prywatnych żłobków i przedszkoli odmową dotacji. Dzięki temu dopłacam 500 zł do dwójki swoich dzieci względem tego, co było w zeszłym roku - dodaje.

- Panie Prezydencie, Pryncypale Termiany, proszę wybierz się ze swoimi wnukami w ferie na "swój" basen to zrozumiesz, za co ludzie płacą stojąc w kolejkach do dwóch atrakcji dostępnych dla małych dzieci poniżej 8 roku życia: basenik z krokodylkiem i statek piracki. A opiekując się wnukami spróbuj Pan skorzystać, jako dorosły, z innych miejsc, za co policzony zostałeś 38 zł - kończy „poirytowany mieszkaniec Poznania” i dodaje, że teraz będzie jeździć z dzieckiem do Zielonej Góry, gdzie na basenie można skorzystać z rodzinnej oferty - 10 złotych płaci dorosły, a 8 złotych dziecko.

O obowiązywaniu II taryfy (droższej) w czasie ferii w Termach Maltańskich pisaliśmy już pod koniec stycznia. Wówczas jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę, że w czasie ferii zimowych w dni robocze nie obowiązują „godziny ulgowe” - dlaczego? Bo obowiązuje druga, droższa taryfa biletowa.

- W ferie w ramach zakupionego biletu nasi klienci mogą liczyć na dodatkowe atrakcje – między innymi na animacje dla dzieci, jest też jeden z największych wodnych torów przeszkód w Polsce z którego będą mogą skorzystać zarówno dzieci jak i dorośli. W czasie ferii można też korzystać ze wszystkich stałych atrakcji, które w tym czasie uruchamiane są częściej i na dłużej niż zazwyczaj - tłumaczył w styczniu obowiązywanie drugiej taryfy w ferie Łukasz Kubiak z Term Maltańskich.

Reklama