Reklama
Reklama

CBŚP rozbiło w Wielkopolsce gang zajmujący się przemytem i handlem narkotykami

fot. CBŚP

Gangsterzy działali na terenie Koła i powiatu kolskiego. Zorganizowali kanał przerzutowy narkotyków z Holandii do naszego kraju.

Sprawą zajmowali się policjanci z kaliskiego Centralnego Biura Śledczego Policji. - Zatrzymali oni w Kole 4 członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem i handlem narkotykami. Wśród przestępców znajduje się lider grupy. Gangsterzy przemycali marihuanę i amfetaminę z Holandii do Polski, a następnie rozprowadzali w powiecie kolskim - wyjaśnia CBŚP.

Z informacji funkcjonariuszy wynika, że gang mógł działać od 2012 roku. Wprowadził na rynek co najmniej 46 kilogramów marihuany oraz 9 kilogramów amfetaminy o czarnorynkowej wartości 1,5 mln złotych. Zabezpieczono poporcjowaną marihuanę gotową do sprzedaży, a także auta dilerów.

Zatrzymania odbyły się w kilku lokalizacjach na terenie powiatu kolskiego jednocześnie. W akcji udział brali antyterroryści. - Prokurator Okręgowy w Koninie przedstawił mężczyznom zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt i handel narkotykami. Wszyscy gangsterzy zostali tymczasowo aresztowani - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro