Reklama

Pierwsza taka walka w KSW: wielkie wyzwanie dla zawodnika Ankos MMA Poznań

fot. Roger Gorączniak, archiwum
fot. Roger Gorączniak, archiwum

27 maja na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się gala KSW 39: Colloseum. W pojedynku wieczoru zawalczy Borys Mańkowski.

Reprezentant Ankosu MMA Poznań posiada obecnie pas wagi półśredniej i od kilku lat pozostaje niepokonany. W maju nie będzie jednak bronić tytułu: jego rywalem będzie Mamed Khalidov, aktualny mistrz wagi średniej.

Starcie odbędzie się w umówionym limicie wagowym, który zostanie podany w późniejszym terminie. Federacja KSW po raz pierwszy zdecydowała się na bezpośrednią konfrontację aktualnych mistrzów dwóch różnych kategorii.

Mańkowski od kilku tygodni mówił w wywiadach, że chciałby skrzyżować rękawice z Khalidovem. Obóz urodzonego w Groznym zawodnika pozytywnie zareagował na propozycję, ale ostatecznie słowo należało do właścicieli federacji. W środę walka została oficjalnie potwierdzona.

W Warszawie pasa w wadze lekkiej (limit 70 kg) bronić będzie inny "ankosiak", Mateusz Gamrot. Jego przeciwnik nie jest jeszcze znany.

Na PGE Narodowym zaprezentują się także m.in. Mariusz Pudzianowski, Marcin Różalski i Tomasz Narkun. W MMA zadebiutuje również medalista igrzysk w Londynie, Damian Janikowski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
23.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro