Reklama
Reklama

Agnieszka Pachciarz została szefem wielkopolskiego oddziału NFZ

Agnieszka Pachciarz pełniła już wcześniej funkcję prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, a przez pewien czas była zastępcą prezydenta Jacka Jaśkowiaka. Z tego ostatniego stanowiska zrezygnowała po tzw. aferze mailowej. Teraz, jak dowiedziała się Gazeta Wyborcza, zostanie szefową wielkopolskiego NFZ.

Agnieszka Pachciarz jest absolwentką poznańskiego UAM, a w czasach koalicji PO-PSL była między innymi podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia. Funkcję prezesa NFZ straciła po sporze z ówczesnym Ministrem Zdrowia Bartoszem Arłukowiczem.

Później Pachciarz była jeszcze zastępcą prezydenta Jacka Jaśkowiaka, ale z poznańskiego magistratu odeszła po tzw. aferze mailowej. Zastępca prezydenta miała wymieniać maile z ówczesnym prezesem ZKZL Pawłem Augustynem m.in. na temat zablokowania koalicji PO-SLD w Radzie Miasta. Paweł Augustyn miał również wiedzieć, że wygra konkurs na szefa ZKZL przed oficjalnym rozstrzygnięciem.

Teraz Agnieszka Pachciarz wróci do NFZ, a decyzję o powołaniu jej na szefową wielkopolskiego NFZ podjął Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł - Tak, to prawda. Właśnie odebrałam nominację z rąk ministra Radziwiłła. Moim zadaniem będzie przeprowadzenie wielkopolskich szpitali przez rządową reformę służby zdrowia - powiedziała w rozmowie z Gazetą Wyborczą Agnieszka Pachciarz.

  • Aktualizacja
    środa, 8.02.2017 r., godz. 09.45
    Aktualizacja
    środa, 8.02.2017 r., godz. 09.45
    Agnieszka Pachciarz stanowisko obejmie w poniedziałek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro