Reklama
Reklama

Zamordował cztery osoby. W sądzie walczy o 100 tysięcy złotych odszkodowania

zdj. ilustracyjne | fot. archiwum

Sebastian R. trafił do Zakładu Karnego w Wojkowicach za zabójstwo czterech osób. W trakcie odsiadki mężczyzna był leczony przez więziennego stomatologa, a teraz za niehumanitarne usunięcia zęba domaga się 100 tysięcy złotych odszkodowania.

Sebastian R. jeszcze przed osiągnięciem pełnoletności zamordował cztery osoby. Mężczyzna stanął przed sądem, a ten skazał go za popełnione przestępstwo na karę 25 lat pozbawienia wolności. Skazany odsiaduje karę w Zakładzie Karnym w Wojkowicach i to właśnie tam był leczony przez więziennego stomatologa.

Mężczyzna pozwał władze zakładu w procesie cywilnym. Twierdzi, że usunięcie zęba nie było konieczne, a wykonano je w sposób niehumanitarny. W trakcie pierwszej rozprawy zeznawał między innymi stomatolog, który twierdził, że uzębienie skazanego było w fatalnym stanie, a ząb usunięto na jego wyraźną prośbę. W drugim dniu procesu zeznawali inni osadzeni, którzy opowiadali o warunkach w zakładzie karnym. Jeden z osadzonych zeznał, że widział Sebastiana R. opuchniętego, a ten pokazywał innym wyrwanego zęba.

Za swoje cierpienia mężczyzna domaga się 100 tysięcy złotych odszkodowania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed gołoledzią!
1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
30.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro