Reklama
Reklama

Inflancka/Baraniaka: na zalesionym terenie prowadzą wycinkę

fot. Marcin
fot. Marcin

Do naszej redakcji docierają informacje o wycince drzew prowadzonej na terenie przy skrzyżowaniu ulic Inflanckiej i Baraniaka na Nowym Mieście.

O sprawie poinformowali nas w ubiegłym tygodniu czytelnicy. - W ciągu dwóch dni wyrósł tam płot, pojawiły się znaki teren prywatny i trwają prace ciężkie - wycinka drzew i w sumie nie wiadomo co jeszcze - napisał Marcin. - Rozpoczęło się karczowanie lasu. Nie przypomina to sprzątania terenu z mniejszych drzewek, wycinane są wszystkie jak leci - dodał Łukasz.

Pojawiły się przypuszczenia, że na tym terenie rozpocznie się inwestycja mieszkaniowa. - Kilka lat temu przedstawiano nam koncepcję zabudowy tego miejsca. Miały tu powstać bloki, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło - mówi Wojciech Chudy z RO Chartowo. Trafiliśmy do dewelopera, który mógł mieć związek z tą sprawą. - Teren ten nie jest własnością spółki Eko-Park S.A. Na tym terenie prowadzona jest obecnie wycinka drzew i krzewów w pasach napowietrznych linii elektroenergetycznych - dowiedzieliśmy się od Eko-Parku.

Potwierdza to Mateusz Gościniak z Enea Operator. - Rzeczywiście na nasze zlecenie odbywają się tam prace związane z wycinką gałęzi - mówi. - Jesteśmy zobowiązani do tego, by raz w roku prowadzić przegląd naszych linii. Gałęzie są wycinane po to, by nie zagrażały naszej infrastrukturze - podkreśla.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
12℃
6℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
16.16 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro