Reklama
Reklama

Poznań: worki na pieniądze dla parafii, która dostanie miliony złotych

We wtorek rano przy kościele św. Jana Jerozolimskiego nad Jeziorem Maltańskim pojawili się członkowie grupy Circus Ferus. Przekazali parafii "niespodziankę od uczniów poznańskich szkół".

Parafia w ostatnich dniach doszła do porozumienia ze Skarbem Państwa w sprawie gruntów nad Maltą. Otrzyma 72 miliony złotych, o czym pisaliśmy m.in. TUTAJ. - W związku z odszkodowaniem jakie ze środków publicznych otrzyma parafia uczniowie poznańskich szkół przygotowali dla owej parafii niespodziankę - zapowiadał Kuba Kapral z Circus Ferus.

Ową niespodzianką były... wyszywane worki na pieniądze. - Uważamy, że ten gest dzieci ze szkół jest godny naśladowania i zachęcamy mieszkańców miasta do zaopatrywania parafii w worki. Przez weekend udało się ich zrobić siedem, a są 72 miliony złotych , więc pewnie potrzeba tych worków dziesiątki - mówił Kapral we wtorek rano.

Proboszcza nie zastano. Ostatecznie worki zostawiono w biurze parafialnym. - Ja wierzę w to, że Kościół zrobi z tymi pieniędzmi to co zapowiedział. Że będzie remont kościoła, to pójdzie na zbiory archidiecezjalne i nawet na stypendia dla ubogiej młodzieży - tłumaczył Kapral. - Ale 72 miliony złotych w mieście, w którym od lat nie może powstać szpital dziecięcy, za ziemie, których historia jest bardzo zagmatwana i niejednoznaczna, to jest duża cyfra - zauważył. - To jest powódź pieniędzy, a worki w czasie powodzi się przydadzą.

Pytany o to, jak dzieci chciałyby wydać pieniądze zaznaczył, że pojawiło się wiele propozycji. - Dzieci mówiły, że z tych pieniędzy to wszyscy Polacy pojechaliby do Disneylandu. Że nigdy nikt nie będzie głodny, a jedna dziewczynka kupiłaby wszystkim dzieciom cukierki - dodał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
54.67 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro