Reklama
Reklama

Rondo Kaponiera: ogłoszono przetarg na ochronę obiektu

fot. Jędrzej Gerwel
fot. Jędrzej Gerwel

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na "ochronę obiektu Węzeł komunikacyjny Rondo Kaponiera w Poznaniu".

Przetarg ogłoszono w ubiegłym tygodniu. Jak dowiadujemy się ze specyfikacji warunków zamówienia, przedmiotem przetargu jest "świadczenie usługi polegającej na monitorowaniu i reakcji na sygnały alarmowe, wsparciu technicznym urządzeń bezpieczeństwa obiektu (SAP) oraz urządzeń dźwigowych i wind oraz na bezpośredniej ochronie fizycznej obiektu Ronda Kaponiera w Poznaniu wraz ze wszystkimi elementami jego wykończenia i wyposażenia".

Usługa ma być wykonywana całodobowo "przez zapewnienie dyżuru czterech pracowników ochrony na jednej zmianie, z których jeden będzie monitorował działanie systemu sygnalizacji pożaru SAP, zaś trzech będzie pełniło patrol tzw. ringu - tj. ciągu komunikacyjnego na poziomie -1 i na poziomie -2 Ronda, budynku PST wraz z windami i schodami ruchomymi, powierzchnia ok. 3.800,00 m2, w razie potrzeby podejmując także interwencję na pozostałej części chronionego obszaru (poziom 0)".

Ochroniarze będą mieli pilnować ładu i porządku w obiekcie (w tym przewidziano interwencje wobec osób zakłócających porządek), a także chronić przed kradzieżą, uszkodzeniem konstrukcji czy wyposażenia Kaponiery. Mają też uruchamiać procedury alarmowe w sytuacjach występowania zagrożenia.

Termin składania ofert w przetargu mija w piątek. Firma zostanie wybrana na okres do końca 2017 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro