Reklama
Reklama

Katolickie Gimnazjum wyremontowane za 10 mln złotych przekształcą w podstawówkę

Tak wygląda Gimnazjum Katolickie przy ul. Głogowskiej | fot. Piotr Sagalara
Tak wygląda Gimnazjum Katolickie przy ul. Głogowskiej | fot. Piotr Sagalara

Reforma edukacji wymusza wprowadzenie zmian nie tylko w publicznych szkołach. Nie ominie również szkół katolickich.

Największe zainteresowanie wzbudza przyszłość budynku Katolickiego Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki. Szkoła mieści się w budynku byłego VIII Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Głogowskiej. Kuria 6 lat temu zażądała zwrotu tego obiektu. Od 2014 roku trwał remont, na który archidiecezja wyłożyła 10 mln złotych. Od 1 września 2015 roku działa tu szkoła pod pieczą Kurii.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA


To dopiero drugi rok szkolny Katolickiego Gimnazjum w tej lokalizacji i przez reformę edukacji również jest to rok ostatni, w którym naukę rozpoczynali tu uczniowie pierwszych klas. Co stanie się z budynkiem? - Będzie to szkoła podstawowa, stosowne dokumenty zostały już złożone. Przypominam też, że w budynku mieści się również liceum - tłumaczy ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik Archidiecezji Poznańskiej.

Gazeta Wyborcza podaje więcej szczegółów na temat przyszłości poznańskich katolickich szkół. Gdy ostatni gimnazjaliści dziś uczący się w murach Gimnazjum Katedralnego na Śródce opuszczą tę szkołę, zostanie ona zamknięta. Ma to nastąpić w 2019 roku. Wygaszone mają też być Katolickie Gimnazjum Jana Pawła II (ul. Starołęcka) i Chrześcijańskie Gimnazjum im. Króla Dawida (ul. Cegielskiego). W szkołę podstawową włączone natomiast zostanie gimnazjum prowadzone przez zakon pijarów. Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej chce się przekształcić w podstawówkę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro