Reklama

Katolickie Gimnazjum wyremontowane za 10 mln złotych przekształcą w podstawówkę

Tak wygląda Gimnazjum Katolickie przy ul. Głogowskiej | fot. Piotr Sagalara
Tak wygląda Gimnazjum Katolickie przy ul. Głogowskiej | fot. Piotr Sagalara

Reforma edukacji wymusza wprowadzenie zmian nie tylko w publicznych szkołach. Nie ominie również szkół katolickich.

Największe zainteresowanie wzbudza przyszłość budynku Katolickiego Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki. Szkoła mieści się w budynku byłego VIII Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Głogowskiej. Kuria 6 lat temu zażądała zwrotu tego obiektu. Od 2014 roku trwał remont, na który archidiecezja wyłożyła 10 mln złotych. Od 1 września 2015 roku działa tu szkoła pod pieczą Kurii.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


To dopiero drugi rok szkolny Katolickiego Gimnazjum w tej lokalizacji i przez reformę edukacji również jest to rok ostatni, w którym naukę rozpoczynali tu uczniowie pierwszych klas. Co stanie się z budynkiem? - Będzie to szkoła podstawowa, stosowne dokumenty zostały już złożone. Przypominam też, że w budynku mieści się również liceum - tłumaczy ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik Archidiecezji Poznańskiej.

Gazeta Wyborcza podaje więcej szczegółów na temat przyszłości poznańskich katolickich szkół. Gdy ostatni gimnazjaliści dziś uczący się w murach Gimnazjum Katedralnego na Śródce opuszczą tę szkołę, zostanie ona zamknięta. Ma to nastąpić w 2019 roku. Wygaszone mają też być Katolickie Gimnazjum Jana Pawła II (ul. Starołęcka) i Chrześcijańskie Gimnazjum im. Króla Dawida (ul. Cegielskiego). W szkołę podstawową włączone natomiast zostanie gimnazjum prowadzone przez zakon pijarów. Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej chce się przekształcić w podstawówkę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.45 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro