Reklama
Reklama

Tanie kupowanie czas zacząć

Markową odzież, obuwie i galanterię skórzaną po niższych cenach można kupić w nowym centrum outlet FACTORY w Luboniu pod Poznaniem. Właścicielem centrum jest hiszpańska firma NEINVER.

Centra outlet to sposób na pozbycie się przez producentów nadwyżek produkcyjnych i końcówek serii. W Poznaniu działa już sklep o podobnym profilu sieci Vabbi. Można w nim jednak kupić przede wszystkim odzież i obuwie sportowe. Natomiast obiekt wybudowany w Luboniu na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od tradycyjnego centrum handlowego. Dopiero po dokonaniu zakupów możemy poczuć się nieźle, bowiem ceny są tam od 30 do 70 proc. niższe.

FACTORY Poznań to 70 sklepów popularnych i uznanych marek - polskich i międzynarodowych producentów odzieży, obuwia i akcesoriów. Wśród nich są m.in.: Vero Moda, Monnari, Nike, Reebok, Lee/Wrangler, Tatuum, Simple, Bytom, Ochnik Atlantic, Mustang i Gino Rossi.
- FACTORY Poznań jest bardzo ważnym punktem na Europejskiej mapie inwestycji firmy NEINVER. Otwarcie nowego centrum to pierwszy krok do dalszego rozwoju naszej firmy na polskim rynku, który dla firmy NEINVER jest jednym z kluczowych obszarów działalności. Rok 2007 jest wielkim przełomem dla naszej firmy w Polsce - otwarcie nowego centrum, rozpoczęcie budowy Galerii Malta w Poznaniu oraz zainicjowanie projektów mieszkaniowych - to tylko kilka głównych faktów. W kolejnych latach, planujemy dalszy rozwój sieci FACTORY w Polsce, oraz dalszą dywersyfikacją sektorową w portfelu naszych inwestycji". - mówi Barbara Topolska, Dyrektor Generalny NEINVER Polska.


FACTORY Poznań jest trzecim centrum outlet zbudowanym przez firmę NEINVER
w Polsce i ósmym w Europie. Powstało na działce o powierzchni 4,8 hektara leżącej w Luboniu przy ul. Dębieckiej 1, przy zjeździe z autostrady A2 (Warszawa - Berlin). Ruch w okolicach centrum usprawnia rondo, wybudowane w ramach inwestycji firmy NEINVER.
W kolejnym etapie w FACTORY Poznań powstanie 5500 mkw. powierzchni handlowej z 40 nowymi punktami sprzedaży.


Łączna wartość dwóch etapów inwestycji wyniesie 25 mln euro, z czego ponad 1 mln euro NEINVER przeznaczył na budowę infrastruktury drogowej wokół centrum.
Architektura i wystrój wnętrza FACTORY Poznań jest wzorowane na FACTORY Vila do Conde (Portugalia) nagrodzonym ICSC Award (nagrodą Międzynarodowego Stowarzyszenia Centrów Handlowych) i uznanym najlepszym centrum outlet w Europie. Projekt przygotowało poznańskie studio PENTAGRAM ARCHITEKCI. Wnętrze FACTORY Poznań jest doświetlone naturalnym światłem wpadającym przez przeszklenia w stropie budynku. Na przecięciu przestronnych alej zakupowych powstały specjalne strefy wypoczynku z wygodnymi fotelami.
Budowa centrum trwała 11 miesięcy, generalnym wykonawcą była firma BUDIMEX DROMEX, a za wynajem powierzchni odpowiada firma Cushman&Wakefield.
Spółka NEINVER jest jedną z wiodących firm z udziałem kapitału hiszpańskiego działających na europejskim rynku nieruchomości. Dzięki 38-letniemu doświadczeniu na rynkach krajowych i zagranicznych, firma utrwaliła swoją pozycję jednej z najbardziej elastycznych i dynamicznych przedsiębiorstw tej branży.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
6℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro