Reklama
Reklama

Donald Tusk o swojej przyszłości: "Jestem gotów kontynuować swoją pracę"

fot. wikimedia
fot. wikimedia

W tym roku zakończy się kadencja Donalda Tuska jako przewodniczącego Rady Europejskiej. Były polski premier zadeklarował, że jest gotów do kontynuowania swojej pracy na stanowisku przewodniczącego.

Informacje o przyszłości Donalda Tuska pojawiają się w polskich mediach od kilku miesięcy. Jakiś czas temu szef polskiego MSZ twierdził, że nie wie jakie są plany byłego premiera -Nie wiem jakie są jego plany, nikt nie wie w Polsce. On się nie kontaktuje z Polską, on nie informuje nas, co zrobił przez ostatnie dwa lata jako przewodniczący Rady Europejskiej. Ja nie wiem, czy on kandyduje, czy on jest formalnie kandydatem, czy on będzie się ubiegał - mówił w styczniu Witold Waszczykowski.

Po szczycie, który odbył się na Malcie Donald Tusk zadeklarował, że jest gotów do dalszej pracy w RE. Jego słowa cytuje Dziennik. Gazeta Prawna -Poinformowałem po rozmowach z wieloma liderami, którzy sami zgłaszali się z ofertą wsparcia, że jestem gotowy kontynuować pracę, ale to będzie zależało od decyzji wszystkich premierów i prezydentów - powiedział były polski premier, a premier Beata Szydło potwierdziła, że Donald Tusk zgłosił swoją gotowość o ubieganie się o drugą kadencję.

Póki co rząd Beaty Szydło nie przyjął oficjalnego stanowiska w sprawie ewentualnego poparcia dla Donalda Tuska. Wiadomo natomiast, że przeciwko takiej kandydaturze jest prezes PiS. W wywiadzie dla Polska The Times Jarosław Kaczyński powiedział jakiś czas temu, że szefem Rady Europejskiej nie powinien być człowiek, wobec którego mogą być stawiane poważne zarzuty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro