Reklama

Przewodnicy zapraszają na spacer po Piątkowie

fot. PoPoznaniu.pl
fot. PoPoznaniu.pl

Na kolejną wycieczkę zapraszają przewodnicy skupieni wokół inicjatywy PoPoznaniu.pl. Tym razem przewodnicy zapraszają na wycieczkę po Piątkowie.

Specjalnością przewodników skupionych w grupie PoPoznaniu.pl są tematyczne wycieczki po Poznaniu. Do tej pory odbyły się między innymi spacery śladami Borejków, poznańskich tramwajów czy kryminalnego Poznania. W lutym odbędzie się spacer po Piątkowie -Ten fyrtel, jak każde poznańskie blokowisko, ma swoje ciekawostki i tajemnice. W czasie spaceru opowiemy zarówno o zamierzchłych czasach, gdy ta część stolicy Wielkopolski była małą wsią, jak i o jej dynamicznym rozwoju, który rozpoczął się w drugiej połowie lat 70. XX wieku. Podczas wycieczki zobaczymy oczywiście wieże RTV - symbol Piątkowa. Wytłumaczymy także jakie są związki Piątkowa z Turynem i dlaczego pewna inwestycja z os. Bolesława Chrobrego wzbudziła zachwyt wśród osób zainteresowanych współczesną architekturą i urbanistyką - zachęcają przewodnicy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jedenastego lutego odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza rozpocznie się o godzinie 10, a druga o 15. Spotkanie z przewodnikiem zaplanowano przy wejściu na dworzec autobusowy na os. Jana III Sobieskiego. Udział w wycieczce jest całkowicie bezpłatny, ale po wycieczce można wynagrodzić przewodnika napiwkiem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro