Reklama
Reklama

Czterech chętnych na remont Dworca Zachodniego

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Na początku stycznia pisaliśmy o przetargu na remont generalny Dworca Zachodniego. Wiadomo już, że w przetargu wystartowały cztery firmy, ale wszystkie zaoferowały cenę wyższą niż założony przez zleceniodawcę budżet.

Przetarg na wykonanie remontu ogłoszono 10 stycznia.Zgodnie z koncepcją PKP w obiekcie powstać ma nowa poczekalnia dla pasażerów z pięcioma kasami, toalety oraz lokale komercyjne. Pomyślano też o ewentualnej restauracji i powierzchni biurowej. - Zakres prac obejmie przebudowę budynku w tym renowację elewacji dachu, przebudowę pomieszczeń z wykonaniem toalet, wymianę instalacji sanitarnych, elektrycznych, teletechnicznych oraz zagospodarowanie terenu przed dworcem - wyjaśniał na naszych łamach Maciej Bułtowicz z PKP.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

PKP chciałoby przeznaczyć na remont 9,65mln brutto, a chęć wykonania remontu zadeklarowało czterech oferentów. Okazuje się jednak, że wycenili oni go na kwoty odniespełna 10,86 mln zł do ponad 14,5 mln zł. Nie wiadomo, czy PKP zdecyduje się na anulowanie przetargu - Obecnie trwa analiza ofert. O szczegółach będziemy mogli poinformować po zakończeniu prac komisji przetargowej - mówi Aleksandra Grzelak z biura komunikacji i promocji PKP SA.

Wiadomo, że na czas przebudowy powstanie w okolicy Dworca Zachodniego tymczasowy obiekt zbudowany z kontenerów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
77.62 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro