Reklama
Reklama

ITD skontrolował autobusy. Trzy na pięć niezdolne do przewożenia osób

fot. WITD Poznań

W czwartek na terenie pętli autobusowej MPK na os. Sobieskiego Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego przeprowadził kontrolę autobusów jednego z podpoznańskich przewoźników. Był to efekt skargi, która wpłynęła do WITD.

Inspektorzy z WITD działali w czwartek na pętli wraz z funkcjonariuszami policji. - Skontrolowano pięć autobusów należących do przewoźnika z powiatu poznańskiego. Trzy z nich miały usterki techniczne, które wykluczały dalszy przewóz osób. Zatrzymano trzy dowody rejestracyjne, a kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie 50 za zły stan techniczny pojazdów - wyjaśnia WITD.

Były to usterki poważne. - Polegały głównie na nieszczelności układu pneumatyczno-hamulcowego: uszkodzeniu przewodu hamulcowego. Poza tym wskaźnik ostrzegawczy układu ABS wskazywał uszkodzenie układu (w jednym przypadku zaklejony został taśmą izolacyjną, by nie świecił i nie pokazywał uszkodzenia) - dodaje.

Piotr Laskowski z poznańskiego WITD przyznaje, że to nie koniec działań związanych z kontrolą autobusów tego przewoźnika.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro