Reklama
Reklama

To już pewne: MPK Poznań kupuje Moderusy Gamma. Nie było odwołań

fot. Jacek Molski
fot. Jacek Molski

Jeszcze w lutym Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne chce podpisać umowę z Modertransem na dostawę 50 tramwajów niskopodłogowych.

Minął termin na wniesienie ewentualnego odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie rozstrzygnięcia przetargu MPK na dostawę 50 tramwajów. - Nie wpłynęło żadne odwołanie. W związku z tym decyzja o zakupie 50 niskopodłogowych tramwajów od firmy Modertrans jest już przesądzona - zaznacza Iwona Gajdzińska z MPK.

Choć oferta Modertransu nie było najlepszą pod względem ceny (nieco niższą kwotę wykonania zamówienia zaproponowała Pesa), to po podliczeniu wszystkich punktów za różne kryteria brane pod uwagę okazało się, że właśnie Moderusy Gamma z Modertransu są najkorzystniejszą opcją dla poznańskiego przewoźnika.

W ramach zamówienia do Poznania trafi 30 tramwajów jednokierunkowych oraz 20 dwukierunkowych za 397 mln złotych. - Termin realizacji dostaw uzależniony jest od zawarcia umowy z wykonawcą. Nie będziemy z tym zwlekać, chcemy podpisać umowę jeszcze w tym miesiącu - dodaje. Modertrans będzie mieć 30 miesięcy na dostarczenie tramwajów do Poznania. MPK przewiduje, że pierwsze nowe tramwaje wyjadą na nasze torowiska latem 2018 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
5.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro