Reklama
Reklama

Kościół i Skarb Państwa: jest ugoda. "Wieloletni spór można uznać za zakończony"

Zgodnie z zapowiedziami w czwartek zakończył się wieloletni spór o grunty położone nad Jeziorem Maltańskim. spór rozstrzygnięty został w trybie ugody. 72 miliony złotych ma trafić na konto parafii św. Jana Jerozolimskiego.

O szczegółach trwającego przez wiele lat sporu pisaliśmy już dziś tutaj. Po południu potwierdziła się informacja, że strony rozstrzygnęły spór w trybie ugody. Na podstawie tej ugody Skarb Państwa nie zapłaci odsetek w wysokości ponad 12.000.000 zł. Parafia ponadto zrzekła się części roszczenia głównego wynoszącego ponad 72.000.000 zł, a także zobowiązała się do zapłaty kosztów procesu - informuje Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

W mojej ocenie to rozsądny kompromis. Po długich i trudnych negocjacjach została zawarta ugoda, która jest zgodna z interesem Skarbu Państwa. Skarb Państwa nie zapłaci znacznej kwoty odsetek, części kwoty głównej, a także kosztów procesu. Wieloletni spór można uznać za zakończony - komentuje wojewoda wielkopolski, Zbigniew Hoffmann.

Skarb Państwa przelać pieniądze na konto parafii do końca miesiąca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro