Reklama
Reklama

Pięcioro rodzeństwa przez kilka miesięcy okradało dom jednorodzinny

fot. Policja Nowy Tomyśl

W poniedziałek policjanci z Nowego Tomyśla zatrzymali pięć osób podejrzewanych o kradzieże z włamaniem do domu jednorodzinnego na terenie gminy Miedzichowo. Okazało się, że to rodzeństwo.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Nowego Tomyśla otrzymali zgłoszenie o kradzieżach i włamaniach, do których dochodziło w jednym z domów jednorodzinnych na przestrzeni kilku miesięcy. - Sprawcy ukradli elektronarzędzia, sprzęty gospodarstwa domowego oraz wszystkie inne przedmioty, które wykazywały jakąkolwiek wartość i można je było spieniężyć. Łączna suma strat sięgnęła niespełna 20 tysięcy złotych - wyjaśnia nowotomyska policja.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Funkcjonariusze zajęli się sprawą - w domu zabezpieczono ślady pozostawione przez sprawców. W poniedziałek udało się ustalić tożsamość podejrzanych. Jeszcze tego samego dnia mieszkańców powiatu międzyrzeckiego zatrzymano. - Okazało się, że przestępczą grupę tworzyła piątka rodzeństwa. 2 dorosłe siostry w wieku 25 i 18 lat i dwójka dorosłych braci w wieku 35 i 31 lat. Razem z nimi we włamaniach brał udział ich 16 letni brat, którego sprawa znajdzie finał w sądzie rodzinnym i nieletnich w Nowym Tomyślu - dodaje.

Część skradzionych przedmiotów odzyskano - trafią do właściciela. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro