Reklama
Reklama

Park Rataje: od czwartku ruszają prace

fot. PIM
fot. PIM

Jak zapowiadają Poznańskie Inwestycje Miejskie od 2 lutego rozpocznie uporządkowanie terenu pod realizację inwestycji budowa Parku Rataje. Do końca lutego Zakład Lasów Państwowych przeprowadzi w tym miejscu wycinkę drzew i krzewów.

W I etapie robót, wykonawca dokona wycięcia drzew i krzewów będących w kolizji z planowanymi ścieżkami rowerowymi, bądź znajdujących się w złym stanie. Na wycięcie drzew (88 szt.) zgodę wydal Wydział Ochrony Środowiska - Spółka oczekuje jeszcze na zgodę Marszałka na wycinkę kolejnych 55 sztuk drzew - informuje Krzysztof Kaczanowski, PIM.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wycinka ma się zakończyć do końca lutego. Natomiast w kolejnych etapach prac ilość drzewostanu zostanie zrekompensowana nowymi nasadzeniami. A kolei zgodnie z zapowiedziami PIM w ramach realizacji kolejnych etapów inwestycji, wykonane zostaną, m.in. roboty ziemne wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi, nasadzenia zieleni, wykonana zostanie mała architektura.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
66.63 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro