Reklama
Reklama

Rowerowa S5 coraz bliżej? Wojewoda pyta samorządy o zainteresowanie projektem

fot. WUW

W ubiegłym roku zrobiło się głośno o pomyśle burmistrza Rawicza, który chciałby powstania trasy rowerowej wzdłuż trasy S5, która łączyłaby Wrocław i Poznań. Dziś do tej koncepcji wraca wojewoda Zbigniew Hoffmann.

Wojewoda z ramienia Prawa i Sprawiedliwości chce wspierać projekt, ale najpierw musi dowiedzieć się czy samorządy zlokalizowane przy trasie S5 są w ogóle zainteresowane taką inwestycją. Trasa rowerowa miałaby być poprowadzona z wykorzystaniem dróg technicznych przy trasie, ale ma pewne brakujące odcinki. Poza tym, później trasę rowerową trzeba utrzymać.

Zbigniew Hoffmann zwrócił się do samorządów z Wielkopolski z pytaniami dotyczącymi ewentualnego powstania drogi dla rowerzystów. - W piśmie do samorządów wojewoda zapytał m.in. o zainteresowanie udziałem wprzedsięwzięciu, ewentualne utrzymanie powstałej infrastruktury, obecne strategie idokumenty planistyczne dotyczące infrastruktury rowerowej w gminie oraz wskazanie brakujących odcinków wzdłuż dróg serwisowych - tłumaczy Tomasz Stube, rzecznik wojewody.

Dopiero po otrzymaniu odpowiedzi od samorządów Hoffmann będzie mógł oszacować jak duże jest zainteresowanie projektem i podjąć ewentualną decyzję o dalszych krokach w tej sprawie. - Wojewoda może być w tym aspekcie koordynatorem - zauważa Zbigniew Hoffmann.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro