Reklama
Reklama

Nowa kładka nad Wartą: trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu

fot. Demiurg
fot. Demiurg

W listopadzie 2015 roku miasto ogłosiło, że chce wybudować nową kładkę nad Wartą, która połączy Chwaliszewo z Ostrowem Tumskim i Berdychowem.

Wówczas zapowiadano, że kładka ma być gotowa za maksymalnie 3 lata i będzie kosztować około 20 milionów złotych. Taka zapowiedź spodobała się poznaniakom - kładka ma służyć nie tylko do przedostania się na drugi brzeg pieszo lub na rowerze, ale też do spotkania się ze znajomymi. Wstępnie planowano na niej m.in. przestrzenie do organizowania np. wystaw.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Od początku zapowiadano, że w ramach prac wykorzystane zostaną zabytkowe przęsła z mostu kolejowego na Starołęce. W lutym ubiegłego roku pojawiły się jednak opinie, że być może powinno się zorganizować konkurs na koncepcję kładki. Części społeczników i architektów nie podobał się bowiem pomysł z przęsłami. Miasto broniło tej wizji.

Dziś postanowiliśmy sprawdzić na jakim etapie są prace związane z realizacją tej inwestycji. - Poznańskie Inwestycje Miejskie posiadają koncepcję funkcjonalną dla budowy tego obiektu z założeniem wykorzystania historycznych przęseł mostu kolejowego na Starołęce - informują PIM. - Gotowa jest też ekspertyza techniczna stanu elementów mostu kolejowego. Obecnie PIM przygotowują specyfikację przetargową na wybór wykonawcy robót - kończą. Prace mogą kosztować 30 milionów złotych i mają potrwać do końca 2019 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro