Reklama
Reklama

Park Rataje: wciąż nie ogłoszono przetargu. Radny mówi o "dziecinadzie"

Do czerwca 2018 roku mają potrwać prace związane z powstaniem Parku Rataje. Przetarg na wybór wykonawcy miał być ogłoszony jeszcze w 2016 roku, ale wciąż to nie nastąpiło. Radny Adam Pawlik zarzuca miastu, że nic w tej sprawie nie robi. Poznańskie Inwestycje Miejskie mają inne zdanie.

Mieszkańcy Rataj od lat czekają na powstanie Parku Rataje pomiędzy osiedlami Bohaterów II Wojny Światowej, Polan, Rzeczypospolitej i Powstań Narodowych. Inwestycja ma kosztować nieco ponad 21 milionów złotych. Około 13 milionów pochodzić będzie z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przetarg na wybór wykonawcy prac miał zostać ogłoszony w ubiegłym roku. - To jest niepoważne. To dziecinada - mówi Adam Pawlik, radny miejski i osiedlowy, który od lat walczy o powstanie parku. - Są pieniądze, załatwione są też kwestie przekazania eksponatów kolejowych, które mają stanąć w parku. Nie rozumiem dlaczego przetarg nie został ogłoszony. Obawiam się, że możemy nie zdążyć z realizacją parku w przyjętym terminie, a więc w czerwcu przyszłego roku - dodaje.

Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich zapewnia, że urzędnicy mieszczą się w przyjętym harmonogramie. - Zakłada on, że prace na tym terenie ruszą w pierwszym kwartale 2017 roku. Na początku lutego prowadzona będzie wycinka drzew i krzewów, na którą mamy już pozwolenie. Prace więc ruszają - mówi. - Jeśli chodzi o przetarg, wolimy załatwić wszelkie niezbędne formalności teraz niż później odkryć, że czegoś nie dopilnowaliśmy i przetarg trzeba będzie na przykład powtarzać - podkreśla.

Obawy PIM-u dotyczą kwestii eksponatów kolejowych (na terenie parku powstanie Skansen Kolei Średzkiej). - Prowadzimy rozmowy ze spółkami kolejowymi, formalności z tym związanych jest mnóstwo i nie możemy sobie pozwolić na to, by pewnych spraw nie dopilnować. Wolimy poświęcić na to nieco więcej czasu niż później borykać się z niepotrzebnymi problemami - zaznacza Śledziejowski.

We wtorek odbędzie się posiedzenie doraźnej Komisji Rady Miasta Poznania do spraw powstania Rataje - Parku, w trakcie którego PIM zaprezentuje postępy w tej sprawie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro