Reklama
Reklama

"Choinkowy śmieciarzu. Syf pozostaw u siebie w mieszkaniu" - co zrobić z choinką?

fot. czytelnik
fot. czytelnik

W jednym z bloków na osiedlu Batorego pojawił się nietypowy komunikat skierowany do "choinkowego śmieciarza", który nie posprzątał klatki schodowej z igliwia. Przypominamy co zrobić z choinką, by... nikomu się nie narazić.

"Choinkowy śmieciarzu. Syf pozostaw u siebie w mieszkaniu! Klatkę z igliwia należy posprzątać!" - ale na tym się nie skończyło. Na drugiej kartce precyzyjnie wyjaśniono "śmieciarzowi", że do sprzątania służy miotła, a kupić ją można w pobliskim markecie. Załączono nawet "mapkę".

Niestety problem wyrzucania żywych choinek występuje zawsze w styczniu. Polacy kupują przed Bożym Narodzeniem nawet 6 milionów żywych drzewek. Po świętach chcą się ich pozbyć. Wiele osób decyduje się na postawienie drzewka przy osiedlowym śmietniku. GOAP informuje, że w styczniu i lutym choinki będą odbierane od mieszkańców bezpłatnie zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów (jedynie raz w miesiącu).

Alternatywą jest przekazanie drzewka do jednego z punktów Zbierania Odpadów Komunalnych. Gratowiska mieszczą się przy ul. 28 Czerwca 1956 roku 284 i ul. Wrzesińskiej 12 w Poznaniu oraz na składowisku odpadów przy ul. Meteorytowej 1 w Suchym Lesie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
7℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.34 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro