Reklama
Reklama

Dzikie wysypisko na Szachtach: z warsztatu samochodowego?

fot. Mateusz

Na Szachtach, w pobliżu stawu Stara Baba i ulicy Legnickiej, pojawiło się duże dzikie wysypisko śmieci. To części samochodowe, co może wskazywać, że pozbył się ich w tym miejscu warsztat samochodowy.

O dzikim wysypisku poinformował nas czytelnik. - Ktoś zostawił śmieci na środku ul. Legnickiej (Fabianowo - Kotowo koło stawu "Stara baba"), która jest uczęszczana. Śmieci te plastikowe części samochodowe takie jak np. kokpity, wiatraki, uszczelki, tapicerka - napisał Mateusz.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Strażnicy miejscy wiedzą już o dzikim wysypisku w tym miejscu i będą szukać jego autora. A udaje się to stosunkowo często - wystarczy "zajrzeć" do porzuconych śmieci, by znaleźć tam precyzyjne wskazówki kierujące wprost do "śmieciarza".

Jeśli uda się znaleźć sprawcę, nie tylko będzie musiał posprzątać śmieci, ale też zostanie ukarany. Są jednak przypadki, w których "śmieciarz" pozostaje bezkarny - wtedy sprzątać musi właściciel terenu. Często jest to miasto. Tylko w zeszłym roku z miejskiego budżetu trzeba było przeznaczyć ponad 1,1 mln złotych na interwencyjne porządkowanie miejskich nieruchomości.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro