Reklama

Dzikie wysypisko na Szachtach: z warsztatu samochodowego?

fot. Mateusz
fot. Mateusz

Na Szachtach, w pobliżu stawu Stara Baba i ulicy Legnickiej, pojawiło się duże dzikie wysypisko śmieci. To części samochodowe, co może wskazywać, że pozbył się ich w tym miejscu warsztat samochodowy.

O dzikim wysypisku poinformował nas czytelnik. - Ktoś zostawił śmieci na środku ul. Legnickiej (Fabianowo - Kotowo koło stawu "Stara baba"), która jest uczęszczana. Śmieci te plastikowe części samochodowe takie jak np. kokpity, wiatraki, uszczelki, tapicerka - napisał Mateusz.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Strażnicy miejscy wiedzą już o dzikim wysypisku w tym miejscu i będą szukać jego autora. A udaje się to stosunkowo często - wystarczy "zajrzeć" do porzuconych śmieci, by znaleźć tam precyzyjne wskazówki kierujące wprost do "śmieciarza".

Jeśli uda się znaleźć sprawcę, nie tylko będzie musiał posprzątać śmieci, ale też zostanie ukarany. Są jednak przypadki, w których "śmieciarz" pozostaje bezkarny - wtedy sprzątać musi właściciel terenu. Często jest to miasto. Tylko w zeszłym roku z miejskiego budżetu trzeba było przeznaczyć ponad 1,1 mln złotych na interwencyjne porządkowanie miejskich nieruchomości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro