Reklama
Reklama

Poznań: cysterna z 22 tysiącami kg acetonu zawisła nad rowem melioracyjnym

fot. JRG nr 6 / KM PSP w Poznaniu
fot. JRG nr 6 / KM PSP w Poznaniu

Do zdarzenia doszło w czwartek przy ulicy Nad Krzesinką. Cysterna utknęła częściowo nad rowem melioracyjnym.

- Po dojeździe na miejsce okazało się, że cysterna wypełniona acetonem (około 22 000 kg) częściowo wisi nad rowem melioracyjnym. Pod dokonaniu rozpoznania stwierdzono, że cysterna nie posiada żadnych uszkodzeń, brak jakichkolwiek wycieków - informuje st. asp. Piotr Fiszer z JRG nr 6 w Poznaniu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Specjalistyczny pojazd, przy pomocy wyciągarki samochodowej, asekurował cysternę, by ta się nie obsuwała. Na miejsce wezwano też pomoc drogową, która wyposażona w odpowiedni sprzęt mogła wyciągnąć pojazd z pułapki. Cała akcja trwała około 7 godzin i zakończyła się sukcesem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że cysterna trafiła do rowu, bo tak pokierowała kierowcę... nawigacja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro