Reklama

Grunwald: właściciel mieszkania próbował wyrzucić lokatorów. Interweniowali społecznicy

Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów twierdzi, że na Grunwaldzie doszło do próby nielegalnej eksmisji. W jednym z mieszkań przy ulicy Olszynka pojawił się właściciel, który próbował usunąć lokatorów. Ci nie mają pieniędzy na opłaty.

Właściciel mieszkania wymontował drzwi wejściowe do swojego lokalu, doszło też do szarpaniny z lokatorami. Kobieta, która tu mieszka wyjaśnia, że gdy zachorował jej mąż, pogorszyła się jej sytuacja finansowa i przestała uiszczać opłaty - m.in. spłacać kredyt za mieszkanie. Bank więc zlicytował lokal. Mieszkanie ma teraz nowego właściciela, który zdaniem lokatorki siłą próbuje pozbyć się mieszkańców.

Kobieta zwróciła się z prośbą o pomoc do Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów. - Tutaj mamy do czynienia po prostu z zadłużeniem wynikającym ze złej sytuacji życiowej. Jest to osoba pracująca, ale pensja jest niewystarczająca na to, by spłacać kredyt - mówi Katarzyna Czarnota z WSL.

Właściciel mieszkania nie odbierał w czwartek telefonów. Pomocy udzielił lokatorce adwokat stowarzyszenia. - Doszło do naruszenia miru domowego. Wtargnęły do mieszkania obce osoby i to poprzez sforsowanie drzwi - tłumaczy Wojciech Gajda.

Właściciel zapewniał, że ma prawo do wejścia do własnego mieszkania, dlatego początkowo w sprawie nie chciała interweniować policja. Teraz zajmuje się tym tematem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro