Reklama
Reklama

Duże ilości nielegalnych używek w rękach policji

Policjanci z Leszna zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się wprowadzaniem na rynek alkoholu i papierosów bez znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa oszacowano na 200 tysięcy złotych.

Leszczyńscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą wpadli na trop dwóch mężczyzn, którzy rozprowadzali alkohol i papierosy bez znaków akcyzy. W miniony wtorek funkcjonariusze weszli na teren posesji wykorzystywanych przez mężczyzn - Podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych na terenie posesji w gminie Włoszakowice, znaleźli blisko dwa tysiące litrów alkoholu. Ciecz znajdowała się w plastikowych i szklanych butelkach o różnych pojemnościach, które nie posiadały znaków akcyzy. Policjanci zatrzymali 52-letniego właściciela posesji. Do policyjnego aresztu trafił także 52-latek z Leszna, który znajdował się na posesji podczas wykonywania policyjnych czynności. W garażu jego domu w Lesznie mundurowi zabezpieczyli prawie 5 i pół tysiąca paczek papierosów różnych marek z napisami w języku ukraińskim - relacjonuje oficer prasowy leszczyńskiej policji.

Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy oszacowano na blisko 200 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli mienie należące do mężczyzn o wartości 50000 złotych, a za popełnione przestępstwo grozi im kara trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro