Reklama
Reklama

Pracownicy Bridgestone zapowiadają pikietę

fot. Solidarność w Bridgestone Poznań / Facebook
fot. Solidarność w Bridgestone Poznań / Facebook

Pracownicy poznańskiej fabryki opon Bridgestone w piątek organizują pikietę przed zakładem. Sprzeciwiają się m.in. zwolnieniom i nierównemu traktowaniu.

Związek zawodowy Solidarność działający w Bridgestone zachęca wszystkich pracowników, by wzięli udział w piątek pikiecie. Zorganizowane nawet zostaną transporty dla osób z Jarocina, Gniezna i Wągrowca. - Sprzeciwiamy się ciągłemu pogarszaniu atmosfery i opieszałości w poprawie warunków pracy. Brak widocznych efektów rozmów z pracodawcą, zmusza nas do zradykalizowania działań - tłumaczą .

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Pracownicy będą pikietować m.in. przeciwko "mocno wątpliwym zwolnieniom pracowników, braku działań mających na celu zatrzymanie odejść doświadczonych ludzi, nierównemu traktowaniu oraz uniemożliwianiu rozwoju i awansów operatorskich". Zarzutów jest jednak więcej, a dotyczą też "ciągłych zmian planów i braku jasnej wizji rozwoju".

Podobna pikieta odbyła się w 2012 roku. Wówczas władze fabryki informowały, że jeśli zwolnienia miały miejsce - były dyscyplinarne, a spotkania ze związkiem zawodowym odbywają się kilka razy w roku. Zapewniano, że szefostwo chce rozmawiać o ewentualnych kłopotach pracowników. Deklarowano chęć rozwiązania problemu i tym razem jest podobnie.

Pikieta ma się rozpocząć w piątek o 12.30.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro