Reklama
Reklama

Masa będzie zeznawał w procesie Aleksandra Gawronika. Były senator miał mu się chwalić zabójstwem dziennikarza

fot. Włodzimierz Hoppel

Przed poznańskim sądem trwa proces Aleksandra Gawronika, który podejrzany jest o podżeganie do zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary. Na najbliższej rozprawie zeznawał będzie Jarosław Sokołowski ps. Masa.

Najsłynniejszy polski świadek koronny miał się pojawić w Poznaniu na spotkaniu promującym książkę na swój temat, ale z organizacji spotkania wycofywali się kolejni zarządcy sal. Ostatecznie do spotkania nie doszło, ale Masa pojawi się w Poznaniu jako świadek w procesie Aleksandra Gawronika. Z Jarosławem Sokołowskim rozmawiali dziennikarze portalu Kryminalna Polska. Twierdzi on, że z Aleksander Gawronikiem łączyło go wiele wspólnych interesów -Moja wiedza na temat tego zabójstwa jest znikoma, ale pamiętam doskonale, Gawronik był u mnie i przyznał się, że zatłukł dziennikarza, było to w 1998 roku. Zapamiętałem ten moment, bo stłukł mi drogą cukierniczkę, co wtedy bardzo wkurzyło moją żonę - powiedział były gangster w rozmowie z dziennikarzami portalu.

Jarosław Ziętara zaginął 1 września 1992 roku w drodze do pracy. Początkowo zaginięcie nie wzbudziło większego zainteresowania, a śledztwo w tej sprawie prowadzone było bardzo niedbale. Dopiero działania kolegów zaginionego doprowadziły do nagłośnienia sprawy i intensyfikacji działań śledczych. Sprawa była kilkukrotnie wznawiana, a w styczniu 2012 roku została przejęta przez krakowską prokuraturę. Działania krakowskich śledczych doprowadziły między innymi do zatrzymania Aleksandra Gawronika - ówczesnego senatora i najbogatszego Polaka, który miał podżegać do zabójstwa dziennikarza. Z ustaleń śledczych wynika, że Jarosław Ziętara został zamordowany pod Poznaniem, ale jego ciała do dziś nie znaleziono.

Rozprawa, na której będzie zeznawał Masa, odbędzie się 2 marca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
7℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
9.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro