Reklama
Reklama

Pamiętasz Poznań sprzed kilkunastu lat?

fot. CYRYL Poznań
fot. CYRYL Poznań

CYRYL od kilku lat zbiera i udostępnia zdjęcia, na których możemy zobaczyć nieistniejący Poznań. Choć największą popularnością cieszą się zdjęcia najstarsze, to warto obejrzeć również te sprzed kilku lub kilkunastu lat. Dzięki nim możemy dojrzeć zmiany, których nie dostrzegamy na co dzień.

W zbiorach repozytorium można odnaleźć między innymi kolekcję Poznań 1997 - 2006 -W latach 1997-2006 Urząd Miasta Poznania zamawiał u poznańskich fotografów zdjęcia dokumentujące architekturę i miejski krajobraz Poznania oraz najważniejsze wydarzenia zarówno o charakterze kulturalnym, jak i biznesowym czy sportowym. W rezultacie Urząd Miasta posiada dziś kolekcję zakupionych kolorowych przezroczy, które ukazują Poznań na przełomie XX i XXI wieku. CYRYL prezentuje kilkadziesiąt zdjęć z tego zbioru - informuje Natalia Pakuła z serwisu CYRYL. Zachęcamy do obejrzenia wybranych zdjęć.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
72.84 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro