Reklama

Kajetan P. ponownie przebadany przez psychiatrów. Nie trafi do więzienia?

Na początku stycznia informowaliśmy, że Kajetan P. zostanie kolejny raz przebadany przez biegłych psychiatrów. We wtorek dziennikarze RMF FM dowiedzieli się, że podejrzany o brutalne morderstwo przeszedł już badania, ale na ich opracowanie trzeba jeszcze poczekać.

Pochodzący z Poznania mężczyzna podejrzany jest o brutalne zabójstwo młodej kobiety. Jej poćwiartowane zwłoki, bez głowy zostały odnalezione w jednym z mieszkań przy ulicy Potockiej w Warszawie. Po długim pościgu mężczyzna został zatrzymany na Malcie. Mężczyzna od czasu, gdy przebywa w areszcie usłyszał kolejne zarzuty. Dotyczą one ataku na więzienną psycholożkę, na którą się rzucił i próbował dusić oraz zranienia strażnika, który stanął w obronie kobiety. Kajetan P. ma też odpowiadać za atak na policjanta, do którego doszło podczas jego transportu z Malty. P. miał uderzyć funkcjonariusza łokciem w twarz. Mężczyzna usłyszał wówczas zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

W czerwcu ubiegłego roku zakończyła się dwumiesięczna obserwacja psychiatryczna Kajetna P., a w październiku biegli mieli poinformować sąd o niepoczytalności podejrzanego w chwili popełnienia przestępstwa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że psychiatrzy wskazali między innymi na ciężki przypadek choroby psychicznej w rodzinie podejrzanego. Śledczy nie dali jednak wiary ustaleniom biegłych i powołali kolejny zespół biegłych, którego zadaniem było przeprowadzenie kolejnego badania w poznańskim areszcie.

Jak dowiedzieli się dziennikarze RMF FM Kajetan P. przeszedł już badanie. Ze względu na to, że prawo nie pozwala na przeprowadzenie kolejnej długotrwałej obserwacji, przeprowadzono jedynie krótkie, jednorazowe badanie. Jego wyniki trafią do śledczych w ciągu kilku tygodni. Wówczas zapadnie ostateczna decyzja w sprawie Kajetana P., ale wiele wskazuje na to, że trafi on do zakładu psychiatrycznego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
23.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro