Reklama
Reklama

To już pewne: stadion im. Szyca ze sportem i rekreacją

fot. Elżbieta Skowron / archiwum
fot. Elżbieta Skowron / archiwum

Na wtorkowej sesji Rady Miasta radni przyjęli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu ze stadionem im. Szyca przy Dolnej Wildzie. Ma to być miejsce o charakterze sportowo-rekreacyjnym.

W czwartek pisaliśmy o tym, że gotowy jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu ze stadionem im. Szyca na Wildzie. Zakłada, że na terenie około 6,5 hektara dominująca będzie funkcja sportowo-rekreacyjna. Dziś, podczas sesji Rady Miasta, mpzp przyjęli radni, a tym samym nie ma zgody na to, by na tym terenie powstała zabudowa mieszkaniowa.

- Można przywrócić tu dawną świetność stadionowi, może też powstać hala sportowo-widowiskowa nawet na kilkanaście tysięcy osób, a także teren zielony o charakterze sportowym - z np. siłownią zewnętrzną - mówił nam w zeszłym tygodniu Łukasz Mikuła, szef Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta.

Sprawa opuszczonego stadionu im. Szyca na Wildzie ciągnie się od lat. W 2012 roku odbyła się debata, a następnie głosowanie, które miało zadecydować o przyszłości terenu. Blisko 96% mieszkańców opowiedziało się za przeznaczeniem go pod zieleń lub zieleń z funkcjami sportowymi. Mimo to deweloper nie ustępował w dążeniach do wybudowania osiedla mieszkaniowego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
15.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro