Reklama
Reklama

Straż miejska: w 2016 roku wystawiono "mandaty" na ponad 3 mln złotych

fot. UMP

Poznańscy strażnicy miejscy podsumowali rok. Okazuje się, że wciąż najwięcej interwencji dotyczy nieprawidłowego parkowania w mieście - to ponad połowa wszystkich zgłoszeń.

Blisko 52 tysiące interwencji, z czego 33 tysiące dotyczące uchybień w ruchu drogowym, a głównie nielegalnego parkowania - te liczby robią wrażenie i pokazują, że straż miejska ma w Poznaniu co robić. To nie koniec statystyk. Blisko 4000 zgłoszeń dotyczyło uwag pod względem czystości w mieście, prawie 2500 to natomiast informacje o bezdomnych, które wpłynęły do SM. Ponad 3600 razy informowano strażników o przypadkach spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych i innych przypadkach zakłócania porządku publicznego.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Już od ubiegłego roku spada liczba blokada zakładanych na koła nieprawidłowo zaparkowanych aut. Strażnicy zamiast blokady zostawiają kierowcom wezwanie do stawienia się w siedzibie SM. Okazuje się, że w ubiegłym roku "mandaty" wystawione przez strażników opiewały na łączną kwotę ponad 3 milionów złotych. Do kogo trafiały? Przede wszystkim do osób zaśmiecających Poznań, niszczących zieleń czy pijących alkohol w miejscach, w których nie można tego robić.

- Straż miejska pokazała, że jest potrzebną formacją i trudno sobie wyobrazić nasze miasto bez straży miejskiej - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Mówienie o tym, że policja się tym zajmie jest po prostu mrzonką. Policja jest od walki z przestępczością, bandytami, a straż miejska w pierwszej kolejności skupia się na sprawach porządkowych - dodaje.

Straż miejska w ubiegłym roku zyskała nową siedzibę - mieści się przy ulicy Głogowskiej. Nowością są też nowe lokalizacje referatów - Wilda (ul. Wierzbięcice), Grunwald (ul. Głogowska), Winogrady i Piątkowo (os. Chrobrego).

Wśród zapowiedzi na 2017 rok jest zwiększona częstotliwość "odwiedzin" strażników na terenach nadwarciańskich i Starym Mieście.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro