Reklama
Reklama

Rząd obniży podatek VAT? "Dobre wiadomości możemy mieć już w 2018 roku"

fot. Maciej Kopiński

- Nie ukrywamy, że 2018 r. będzie niełatwym dla finansów publicznych - przyznała premier Beata Szydło. Nie wykluczyła równocześnie, że nastąpi wówczas obniżka podatku VAT.

Szefowa rządu była gościem programu "Śniadanie w Radiu Zet". Była tam pytana m.in. o zapowiadaną w kampanii wyborczej obniżkę podatków. - W 2017 r. na pewno nie, natomiast wszystko będzie w tej chwili zależało od tego, jaki będzie wynik na koniec roku i jaki będzie planowany rozwój na 2018 r. Nie ukrywamy, że 2018 r. będzie niełatwym dla finansów publicznych, dlatego że wtedy będzie już obowiązywać od początku roku obniżony wiek emerytalny, wtedy będą inne projekty realizowane - stwierdziła.

Premier dodała, że wszystko będzie zależeć o stanu gospodarki. Jej zdaniem od drugiego kwartału rozpocznie się większa dynamika wzrostu. - Jeżeli wszystko będzie przebiegało zgodnie z tym planem, który my mamy, to myślę, że dobre wiadomości dla polskich podatników możemy mieć już w 2018 r. - zapowiedziała Beata Szydło.

Szefowa rządu kontynuuje swój przegląd resortów. W poniedziałek spotka się z odpowiedzialnym za sprawy gospodarcze wicepremierem Mateuszem Morawieckim. - Będziemy rozmawiać oczywiście o planie odpowiedzialnego rozwoju, ale już nie o planach, tylko o konkretnych zadaniach, które pan premier będzie realizować w tym roku. Trzeba go zapytać o to, w jaki sposób ten harmonogram działań, który dotyczy przemysłu, gospodarki, jest przez niego zaplanowany - przyznała.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro