Reklama
Reklama

City Trail: zwycięstwa Dworczaka i Talar

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Nikodem Dworczak i Patrycja Talar okazali się najszybsi w czwartej odsłonie edycji 2016/17 biegowego cyklu City Trail Poznań. Impreza tradycyjnie odbyła się nad Rusałką.

Dla Dworczaka to druga wygrana w tym sezonie. Jego sobotni wynik to 15:25. - Tak jak obiecywałem przed miesiącem, dzisiaj pobiegłem szybciej, chociaż nie ukrywam, że mam jeszcze trochę zapasu. Co to konkretnie oznacza? Myślę, że szczytem moich możliwości będzie w tej edycji wynik 15:10, chociaż i tak na marcowy bieg będę sobie zakładał jako cel złamanie bariery 15 minut. O rekordzie trasy mojego kolegi Mateusza Maika - 14:41 - na razie nie myślę. Ten czas naprawdę robi wrażenie, a ja mam dopiero 18 lat i krótki - trzyletni - staż treningowy. Rekord trasy będzie moim celem w następnych edycjach - stwierdził zwycięzca.

Drugie miejsce zajął Krzysztof Hadas (5:30), a trzecie Marcin Fehlau (15:40), najlepszy w poprzedniej edycji CITY TRAIL w Poznaniu.

Wśród kobiet równych sobie nie miała - po raz czwarty w sezonie - Patrycja Talar. Zawodniczka z Pobiedzisk uzyskała wynik 18:18 i miała 20 sekund przewagi nad drugą Aleksandrą Hornik. Trzecią lokatę wywalczyła Małgorzata Kołacka (18:58).

- Jestem bardzo zadowolona z całej edycji, w końcu nie tylko wygrałam cykl, ale poprawiłam swoją życiówkę na 5km "z ulicy". Czy będę próbować poprawiać wynik na kolejnym biegu? Warunki atmosferyczne są bardzo zmienne, więc trudno jest śrubować wyniki, ale na pewno pojawię się na piątych zawodach ze względu na drużynę - komentowała.

Kolejne, piąte już zawody CITY TRAIL Poznań odbędą się 11 lutego. Ostatni bieg w edycji zaplanowany jest na 4 marca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
19.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro