Reklama
Reklama

Zostawiła psa w aucie na kilkustopniowym mrozie. Na dwie godziny

fot. Help Animals

Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt Help Animals z Kalisza we wtorek około 23.00 otrzymało informację od mieszkanki o psie, który od dwóch godzin siedzi zamknięty w samochodzie przed kaliskim szpitalem. Na dworze było kilka stopni poniżej zera.

Zgłaszająca zanim dotarła do Help Animals dzwoniła do policji, straży miejskiej i schroniska dla zwierząt. Wszędzie słyszała, że to "nie ich sprawa". Ostatecznie powiedziano jej, żeby zadzwoniła do... stowarzyszenia Help Animals. - Nie rozumiemy za bardzo sytuacji... Latem reagujemy, a.. zimą już nie "wasza" sprawa? Duży minus za brak jakiejkolwiek reakcji dla policji, straży miejskiej i kaliskiego schroniska dla zwierząt - informuje stowarzyszenie.

Historia ma szczęśliwe zakończenie. - Musieliśmy postawić personel szpitala na nogi i właścicielka się znalazła. Szkoda tylko, że instytucje, które są powołane do tego aby pomagać obywatelom w różnych trudnych sytuacjach, po prostu ich lekceważą, nie mówiąc już o życiu stworzenia - dodaje.

Latem kilka razy pisaliśmy o psach pozostawianych przez właścicieli w zamkniętych autach podczas upałów. Dla zwierząt może się to skończyć tragicznie. Zimą także powinniśmy mieć na uwadze, że temperatury mogą być groźne dla naszych czworonogów i dlatego nie powinniśmy zostawiać ich w aucie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro