Reklama

Business Garden Poznań: powstanie 5 kolejnych biurowców

W 2015 roku zakończono budowę pierwszych czterech biurowców w ramach inwestycji Business Garden Poznań przy skrzyżowaniu ulic Bułgarskiej i Marcelińskiej. Teraz rozpoczyna się rozbudowa kompleksu. Docelowo ma tu być 9 budynków.

Inwestorem jest spółka Vastint, a wykonawcą drugiego etapu będzie PORR. - W ostatecznym kształcie, kompleks tworzyć będzie dziewięć budynków biurowych klasy A rozlokowanych na 6-hektarowej działce w granicach ulic Marcelińskiej, Bułgarskiej i Łubieńskiej - wyjaśnia inwestor.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


W ramach prac powstaną nie tylko biurowce, ale też niezależny budynek parkingowy. - W uzupełnieniu do podziemnych garaży, 7-kondygnacyjny budynek zapewni 730 dodatkowych miejsc postojowych dla pracowników kompleksu - dodaje. Vastint chce, by wszystkie nowe obiekty uzyskały certyfikat LEED Platinum - mają powstawać w oparciu energooszczędne rozwiązania.

Przypomnijmy, że budowa pierwszego etapu Business Garden Poznań ruszyła na początku 2013 roku. Początkowo planowano, że inwestycję uda się skończyć w 2014 roku, ale ostatecznie budowę zakończono wiosną 2015 roku. Obecnie na działce znajdują się cztery budynki biurowe o łącznej powierzchni najmu 42 000 m2. Swoje siedziby mają tu m.in. MAN, Capgemini, GSK czy BZ WBK.

Nowe budynki mają być gotowe pod koniec 2018 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro